HARNUP- KEÇİBOYNUZU UNU


Keçiboynuzu Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde doğal ortamda hiçbir zirai ilaca gerek kalmadan yetişen bir meyvedir. Harnup unu ise tamamen organik olan keçiboynuzu meyvelerin çekirdeklerinden ayrılması, ısıl işlemle kavrulması ve takiben öğütülmesi ile elde edilmektedir. Akdeniz Harnup kanserojen maddelerin oluşumuna ve zararlı mikroorganizma üremesine izin vermeyecek şekilde kontrollü bir ısıl işlem uygulaması ile harnup ununu üretmektedir.

Harnup unu, kafein içermemesi ve tat açısından kakaoya olan benzerliğinden dolayı kek, bisküvi, çikolata, sarelle, kakaolu içecek gibi birçok ürün grubunda geniş kullanım alanına sahiptir. Üretimi esnasında hiçbir katkı maddesi kullanılmaması ve keçiboynuzu meyvesinin zirai ilaç kullanılmadan doğada kendiliğinden yetişebilmesi harnup ununun sağlıklı beslenmeyi tercih eden tüketiciler tarafından tüketimini arttırmaktadır.
Keçiboynuzu unu gluten içermemesi nedeni ile “çölyak” hastaları tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çölyak hastalığı bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim hastalığıdır. Günümüzde çölyak hastalığının ilacı bulunmamaktadır ve hastaların uygulaması gereken tek tedavi yöntemi ise uzman hekim tarafından önerilen gluten içermeyen besinlerle ömür boyu diyet uygulamaktır.
KAKAO İÇİN KULLANILAN HERYERDE KULLANILABİLİR.KENDİNDEN DOĞAL OLARAK KENDİLİĞİNDEN TATLIDIR.çocukların eline küçük bir kavanoz ve kaşık vererek kendi hallerinde yemeye bırakmanız yeterlidir,lezzet anlamında kendinden şekerli bir tada sahiptir.KEK GİBİ KABARMASI VE SÖNMEMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERDE HARİKA SONUÇLAR VERİYOR.

Keçiboynuzu Unu (103 gram) Analiz Değerleri
Toplam Kalori 229 (959 kJ)
Toplam Yağ 1 g
Toplam Protein 5 g
Toplam Karbonhidrat 92 g
(Toplam Şeker 51 g)
Kolesterol 0 mg
Kafein 0 mg

500 gr 8 tl
1 kg 14 tl

Reklamlar

4 thoughts on “HARNUP- KEÇİBOYNUZU UNU

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s